Huidige maanstand


Laatste kwartier
Laatste kwartier

De maan staat nu in Schorpioen
De maan is 21 dagen oud
Joe's

Laatste opname van de Zon

Latest image from Helioviewer.org.

Zondag 26 mei: Close encounter tussen Jupiter, Venus en Mercurius.

26-05-2013 Conjunctie Jupiter Venus en Mercurius27-05-2013 Conjunctie Jupiter Venus en Mercurius28-05-2013 Conjunctie Jupiter Venus en Mercurius


Op zondag 26 mei is de zonsondergang extra bijzonder. Op die dag vormen de planeten Jupiter, Venus en Mercurius een zeer compact groepje aan de noordwestelijke avondhemel. Als het weer het toelaat probeer ze vanaf 22.30 uur tijdens de avondschemering te vinden. Zorg voor een vrij uitzicht en gebruik eventueel een verrekijker. Venus is verreweg de helderste van de drie.

Op maandag 27 mei is Venus tijdens de avondschemering laag aan de noordwestelijke hemel zichtbaar. Direct links van Venus staat Jupiter, en boven deze twee planeten moet ook Mercurius te zien zijn. Een vrij uitzicht is wel een vereiste.
De driehoek begint op 27 mei te verdwijnen, maar daarmee is de show nog niet voorbij.

Op dinsdag 28 mei staan Venus en Jupiter op minder dan één graad van elkaar.
Ga naar buiten en kijk richting het westen om de planeten te kunnen zien.

Kijk hieronder naar een film (in het engels) over deze samenstand.

Comments are closed.

Back to Top ↑