Huidige maanstand


Laatste kwartier
Laatste kwartier

De maan staat nu in Schorpioen
De maan is 21 dagen oud
Joe's

Laatste opname van de Zon

Latest image from Helioviewer.org.

Zaterdag 29 oktober 2016: Nacht van de nacht

banner-doemee-2016

Sterrenkundige vereniging Christiaan Huygens in Papendrecht is een vereniging met gepassioneerde leden die geïnteresseerd zijn in alle facetten van de sterrenkunde. Bij helder weer is sterrenwacht Huygens in de nacht van de nacht open voor publiek. Daarnaast zijn er amateur-astronomen die hun eigen telescoop opstellen. Zij laten zien wat je met kleinere instrumenten kunt waarnemen en geven uitleg over de sterrenhemel.

nn-logo-2016-300x209
Wat valt er te zien? Op deze avond is er geen maan. Als het echt heel helder weer is, kun je de Andromeda nevel zien. Het is het verste object dat met het blote oog is te zien, met een afstand van 2,9 miljoen lichtjaar! Ook de Plejaden, beter bekend als Zevengesternte, is een mooi object voor een kleine telescoop.
De sterrenwacht is open vanaf 19.00 uur tot 22.30 uur. De toegang is gratis en aanmelden is niet nodig. Bij slecht weer is er helaas niets te zien en kan de sterrenwacht niet openen.

Tags:

Comments are closed.

Back to Top ↑