Huidige maanstand


Eerste kwartier
Eerste kwartier

De maan staat nu in Maagd
De maan is 6 dagen oud
Joe's

Laatste opname van de Zon

Latest image from Helioviewer.org.

Huygens Astrovacance van start gegaan

Het was wel wat vreemd om vrijdagavond te vertrekken uit Nederland met prachtig weer, 1200 kilometer te rijden naar de Provence, waar het daar net begon te plenzen vergezeld met een ijskoude wind. Waarom doen we dit?

Het antwoord was daar al snel toen de hemel openbrak. In de ochtend stond de Schorpioen helemaal boven de horizon, dat is een magnifieke aanblik!

Zondag overdag scheen de zon volop en het grote veld (Grand Champ) veranderde in een tentenkamp vol geavanceerde telescopen en aanhangende electronica. Het is nu in de nacht van zondag op maandag en na het uitlijnen wachten we tot een lijntje sluierbewolking wegtrekt. En dan gaat het serieuze fotonen vangen beginnen!

Comments are closed.

Back to Top ↑