Huidige maanstand


Volle maan
Volle maan

De maan staat nu in Boogschutter
De maan is 16 dagen oud
Joe's

Laatste opname van de Zon

Latest image from Helioviewer.org.

Vrijdag 6 april: “De ontwikkeling van het standaardmodel vanaf Pythagoras tot Higgs en verder”

Dingeman GoosVrijdagavond 6 april geeft Huygenslid Dingeman Goos een voordracht met de titel: “De ontwikkeling van het standaardmodel vanaf Pythagoras tot Higgs en verder”.

 

Het standaardmodel is een theorie uit de deeltjesfysica waarin de krachten en deeltjes die alle materie vormen, worden beschreven. Experimenten hebben aangetoond dat deze theorie met de kwantummechanica en de speciale relativiteitstheorie in overeenstemming is. Het is echter geen alles beschrijvende theorie van fundamentele interacties, hoofdzakelijk omdat het de zwaartekracht buiten beschouwing laat. Het standaardmodel een breed aanvaarde theorie die in veel gebieden toepasbaar is.

Kortom, een avond waarin we stevig de natuurkunde induiken en, Dingeman kennende,  zullen er mooie anekdotes over belangrijke Natuurkundigen uit de geschiedenis de revue passeren.

Zaal open om 20.00 uur, we beginnen om 20.30 uur.

 

Comments are closed.

Back to Top ↑