Huidige maanstand


Laatste kwartier
Laatste kwartier

De maan staat nu in Stier
De maan is 22 dagen oud
Joe's

Laatste opname van de Zon

Latest image from Helioviewer.org.

Vrijdag 22 februari thema-avond met een presentatie over ‘RASA, Rowe-Ackermann Schmidt Astrograph’

Op vrijdag 22 februari hebben we een thema-avond met een presentatie over ‘RASA, Rowe-Ackermann Schmidt Astrograph‘. Verenigingslid Gerrit Burggraaf zal deze thema-avond verzorgen. Gerrit is een doorgewinterde amateurastrofotograaf. Vanuit sterrenwacht Schelluinen worden regelmatig nieuwe astronomische producten aan de tand gevoeld. Komende vrijdag staat een vrij nieuw fotografisch systeem op de agenda. Vanuit lichtvervuilend Nederland met een beperkt aantal heldere nachten is er behoefte aan fotografische “snelheid”. Rasa van Celestron heeft hier slim op ingespeeld. De Rasa 11” is al even op de markt, op dit moment wordt de 8” in Europa uitgeleverd en een 14” is speciaal op bestelling leverbaar. Op deze avond bekijken we het optische systeem, de accessoires die nodig zijn en ook een aantal nieuwe ccd’s die prima te gebruiken zijn met dit systeem. Op deze avond gaan we niet “voor het mooie plaatje” maar voor supersnelle resultaten! Bij helder weer maken we vanuit Papendrecht verbinding met Sterrenwacht Schelluinen en gaan we live meekijken naar een mooi aantal deepsky-objecten. De zaal is geopend om 19:30 uur, wij beginnen om 20:00 uur.

Tags:

Comments are closed.

Back to Top ↑