Huidige maanstand


Wassende maan
Wassende maan

De maan staat nu in Maagd
De maan is 9 dagen oud
Joe's

Laatste opname van de Zon

Latest image from Helioviewer.org.

Vrijdag 29-11: lezing ‘Astrofotografieparadijs Namibië’

Op vrijdag 29 november houdt Marco Verstraaten bij ons een lezing getiteld ‘Astrofotografieparadijs Namibië’. Al 30 jaar in de ban van astrofotografie! Dat begon dus met “natte fotografie” met een camera met negatieven. Tegenwoordig zijn de astrocamera’s zeer geavanceerd en zijn digitaal. Mede daardoor werkt Marco al enige jaren “remote”: een privé sterrenwacht in het zuiden van Frankrijk wordt op afstand bestuurd. Daar is de hemel nog niet vervuild door stadsverlichting en is het mogelijk om zeer zwakke structuren te fotograferen. Maar ook vanuit het Noord-Hollandse Twisk is Marco nog actief vanuit zijn sterrenwacht.
Vanaf het noordelijk halfrond is slechts een gedeelte van de sterrenhemel zichtbaar. Voor die andere helft is het dus noodzaak om te reizen.Namibië is bij uitstek geschikt vanwege zijn zeer droge klimaat en schone lucht. Daarnaast wonen er zeer weinig mensen wat ook lichtvervuiling tot het absolute minimum beperkt. Het land kent een aantal zogenaamde “astrofarms”. Bijvoorbeeld Tivoli, een actieve boerderij. Deze heeft diverse sterrenwachten op het landgoed staan waarvan je gebruik kunt maken van vast opgestelde telescopen. Bij een dergelijke verre bestemming is het immers niet mogelijk om veel apparatuur mee te nemen. Ook als reisland is Namibië zeer geschikt. Een combinatie van beide geeft dit een prima balans voor een fantastische reis.
De zaal is geopend om 19:30 uur en wij beginnen om 20:00 uur.

Comments are closed.

Back to Top ↑